विपक्षी गठबन्धनबाट बाहिरियो नेपाल पक्ष, देउवालाइ विश्वासको मत हाल्छन कि हाल्दैनन?

काठमाडौं– नेकपा एमालेका वरिष्ठ नेता माधव कुमार नेपाल पक्ष विपक्षी गठबन्धनबाट बाहिरिएको छ।

सर्वोच्च अदालतले संसद पुन:स्थापनाको फैसला सुनाएपछि ‘परिस्थिति फेरिएको’ भन्दै नेपाल पक्ष विपक्षी गठबन्धनबाट बाहिरिएको हो। सोमबार बसेको गठबन्धनको बैठकमा नेता नेपालले परिस्थिति फेरिएका कारण गठबन्धनमा बस्ने अवस्था नरहेको जानकारी गराएका छन्।

विपक्षी गठबन्धन आबद्ध दलको कोटेश्वरमा भएको बैठकमा नेता नेपालले संविधान, लोकतन्त्र र गणतन्त्रका पक्षमा आफ्नो समूह गठबन्धनमा आबद्ध भएको र प्रतिनिधि सभा पुनर्स्थापना भएसँगै त्यो अध्याय अहिलेका लागि सकिएकाले आफू गठबन्धनबाट बाहिरिने सुनाएको बैठकमा सहभागी एक नेताले जानकारी दिए।

प्रधानमन्त्री ओलीको सिफारिसमा राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले गत जेठ ७ गते मध्यरातमा प्रतिनिधि सभा विघटन गरेपछि नेपाली कांग्रेस, नेकपा माआवोवादी केन्द्र, एमालेको नेपालपक्ष, जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)को उपेन्द्र यादव पक्ष र राष्ट्रिय जनमोर्चाले संयुक्त रुपमा संघर्ष गर्ने भन्दै विपक्षी गठबन्धन निर्माण गरेका थिए। यही गठबन्धनका सांसदहरुले नेपाली कांग्रेसका सभापति देउवालाई प्रधानमन्त्री नियुक्तिका लागि राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीसमक्ष निवेदन पेस गरेका थिए। भण्डारीले प्रधानमन्त्री नियुक्त नगरेपछि उनीहरुले सर्वोच्च अदालतमा रिट दायर गरेका थिए।

सर्वोच्चले सोमबार प्रतिनिधि सभा पुनःस्थापनाको फैसला सुनाउँदै देउवालाई दुई दिनभित्र देउवालाई प्रधानमन्त्री नियुक्त गर्न परमादेश जारी गरेको छ। यसअघि आइतबार राति एमालेको विवाद समाधान कार्यदलले एकताका लागि भन्दै गरेको १० बुँदे सहमति शीर्ष नेता (अध्यक्ष केपी शर्मा ओली र वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपाल)लाई बुझाउने निर्णय गरेको थियो। नेपालले भने सर्वोच्चको फैसला नआउँदासम्म केही नगर्ने बताउँदै आएका थिए।

नेता नेपालले कांग्रेस सभापति शेरबहादुर देउवाको नेतृत्वमा बन्ने सरकारलाई विश्वासको मत दिने/नदिने भन्ने विषयमा पार्टीभित्र सल्लाहपछि मात्रै निश्चित हुने बताए।

सेयर गर्नुहोस

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

बिशेष समाचार