जुम्लामा नेकपा एकीकृत समाजवादीको बिशाल शक्ति प्रदर्शन, एमालेको नाम निशान सबै मेटियो

(रील माण्डु – ताजा समाचार र जानकारीको लागि अहिले हामीसंग जोडिनुहोस )

काठमाडौं । नेकपा एकीकृत समाजवादी पार्टीले जुम्लामा शक्ति प्रदर्शन गरेको छ ।

नेकपा एमालेबाट विभाजित भएपछि निर्माण भएको एकीकृत समाजवादीले प्रथम जिल्ला कार्यकर्ता भेला तथा शक्ति प्रदर्शन गरेको हो जुम्लामा नेकपा एमालेभन्दा एकीकृत समाजवादी पार्टी बलियो भएको प्रमाण देखाउन शक्ति प्रदर्शन गरेको समाजवादीले जनाएको छ । जिल्ला भेलामा जुम्लाका आठै स्थानीय तहका करिब पाँच हजार कार्यकर्तालाई सदरमुकाम खलंगामा भेला गरिएको हो ।

एकीकृत समाजवादीको प्रथम जिल्ला भेलालाई सम्बोधन गर्न पार्टीका कर्णाली प्रदेश इन्चार्ज तथा पूर्वमन्त्री प्रकाश ज्वाला, कर्णालीका कृषिमन्त्री कुर्मराज शाही, प्रदेश सभा सदस्य पदम रोकायालगायत नेताहरू जुम्ला आएका हुन् ।

पाँच हजार बढी कार्यकर्ताको सहभागितामा जुम्ला सदरमुकाम खलंगाका विभिन्न भागमा ¥यालीसहित शक्ति प्रदर्शन गरेर जिल्ला खेलकुद विकास समितिको कबर्डहलमा औपचारिक कार्यक्रम गरिएको एकीकृत समाजवादीले जनाएको छ ।

भेलामा ज्वालाले हजाराँै कार्यकर्ताको समर्थन र उपस्थितिले जुम्लामा एमाले पार्टी एकीकृत समाजवादी पार्टीमा विलयी भएको ठोकुवा गरेका छन् । व्यक्तिवाद, अहंकार तथा विधि पद्धतिविपरीत काम गर्नेविरुद्ध डटेर सामना गर्न नेपाली राजनीतिमा विद्रोहका रूपमा स्थापित भएको समाजवादी पार्टीको विद्रोह जुम्लाबाटै सुरु भएको उनको तर्क छ । जुम्लामा एमाले सकिएको पुष्टि भएको उनको जिकिर छ ।

कार्यक्रममा कृषिमन्त्री शाही, सांसद पदम रोकायालगायतका वक्ताले कर्णालीकै सबैभन्दा ठूलो र बहुमत भएको एकीकृत समाजवादी पार्टी जुम्लामै निर्माण हुने विश्वास व्यक्त गरे ।

एकीकृत समाजवादी पार्टी जुम्लाका अध्यक्ष तीर्थ बुढाले एउटै घरभित्र पनि सधैँ किचलो, सधैँ अन्याय र अत्याचार सहेर बस्न नसकिने भन्दै एमालेभित्र केपी ओलीको अत्याचार बढेपछि विद्रोहका रूपमा एमालेभित्रै वैकल्पिक शक्तिका रूपमा एकीकृत समाजवादीको उदय भएको बताए ।

जुम्लामा एमाले समाप्त भइसकेको दाबी गर्दै कार्यकर्ताको भरोसा, विश्वास तथा संख्यात्मक हिसाबले एमालेभन्दा समाजवादी पार्टी बलियो र ठूलो भएको बुढाको भनाइ थियो । जुम्लाका एमालेबाट निर्वाचित ९० जना जनप्रतिनिधिमध्ये ४४ जना जनप्रतिनिधिले समाजवादीमा सनाखत गरेका छन् । ६१ जनाको जिल्ला कमिटीमध्ये ५८ जनाले समाजवादी रोजेका छन् ।

रील माण्डुमा प्रकाशित सामग्रीबारे कुनै गुनासो, सूचना तथा सुझाव भए हामीलाई  reelmanduofficial@gmail.com मा पठाउनु होला।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

बिशेष समाचार