एमालेको दशौं महाधिवेशनमा माधव नेपाल समुहलाई किन प्रतिब’न्ध लगाईयो ?

CLICK AND JOIN NOW – REEL MANDU (ताजा समाचार र जानकारीको लागि अहिले हामीसंग जोडिनुहोस )

काठमाडौं । एमालेले दशौं महाधिवेशनमा नेकपा (एकीकृत समाजवादी) लाई नबोलाउने भएको छ । एमालेका प्रचार विभाग प्रमुख योगेश भट्टराईले बुधबार आयोजित पत्रकार भेटघाट कार्यक्रममा उक्त कुरा उल्लेख गरेका हुन् ।

नेकपा (एकीकृत समाजवादी) लाई आगामी महाधिवेशनमा बोलाउनुहुन्छ कि हुँदैन रु भन्ने सञ्चारकर्मीहरुको प्रश्नमा भट्टाराईले भने, राजनितिक शक्तिहरुको अवैधानिक सम्बन्ध वा लसपसबाट जन्मिएको शक्ति जसको ठेगाना पनि प्रस्ट छैन । त्यसलाई हामी बोलाउँदैनौं ।

दशौं महाधिवेशनमा विभिन्न मुलुकका पार्टीहरु, मैत्रीपूर्ण सम्बन्ध रहेका पार्टीहरु, दक्षिण एसियाका सत्तारुढ दल र विपक्षी दलहरु तथा आईक्याप ९आईसीएपीपी०का स्थायी कमिटीका सदस्यहरुलाई निमन्त्रणा गरिएको भट्टराईले बताए । नेकपा (एकीकृत समाजवादी) भदौ ९ गते एमालेबाट औपचारिक रुपमा विभाजन भएको थियो ।

यस्तै, काठमाडौं । नेकपा माओवादीमा युवाहरुको भविष्य नभएको भन्दै भोटेकोसी गाउँ पालिका २ कोदारीका ५८ घरधुरी एकै साथ नेपाली काँग्रेस प्रबेश भएका छन् ।

स्थानीय अर्जुन घतानीको नेतृत्वमा उनिहरु मंगलबार बानेश्वर स्थित नेपाली काँग्रेस बाढी पहिरो विपद व्यवस्थापन समितीको कार्यालयमा आयोजित कार्यक्रममा प्रबेश भएका हुन् ।

साथै लिसांखुपाखर गाउँ पालिका पेड्कुका एमालेका १ दर्जन नेता कार्याकर्ता पनि काँग्रेस प्रबेश भएका छन् । नव प्रबेशीहरुलाई पुर्व मन्त्री एवं काँग्रेस खेलकुद विभाग संयोजक मोहन बहादुर बस्नेत, पुर्व गृहराज्य मन्त्री बिष्णु बिक्रम थापा, नेता हरिशरण श्रेष्ठ लगायतले खादा, अबिर र सदस्यता वितरण गर्दै स्वागत गरेका छन् ।

नव प्रबेशीहरुलाई स्वागत गर्दै नेता बस्नेतले कम्युनिस्ट पार्टीले संधै झुठको खेती मात्रै गर्ने भएकोले युवाहरु र देशकै भविष्य अन्योलमा पारेकोले अब धेरैले पार्टी परित्याग गर्दै काँग्रेस प्रबेश हुने लहर चल्ने बताउनुभयो । “अबको देश बिकास र युवाहरुको संरक्षण काँग्रेस बाहेक अरु पार्टीले गर्ने छैन” बस्नेतले मन्तव्यको क्रममा भन्नूभयो ।

उनले कम्युनिस्टकै देशको सिमानाबाट यति ठूलो संख्यामा काँग्रेस प्रबेश हुनुलाई विशेष रुपमा लिएको बताए । र प्रबेशीहरुलाई उचित मुल्यांकन सहित जिम्मेवारी समेत दिँदै आगामी दिनमा सरसल्लाहमा कसरी त्यस भेगको बिकास गर्ने भनेंर एक भएर लाग्ने प्रण गर्नुभयो ।

साथै पुर्व मन्त्री एवं काँग्रेस केन्द्रिय सदस्य बिष्णु विक्रम थापाले हिजो कम्युनिस्टलाई दिएको बहुमत अनि बिश्वासको रियाक्सनले गर्दा अहिले काँग्रेस प्रबेश भएको बताउनुभयो ।

नव प्रबेशीका नेतृत्व गरेका अर्जुन घतानीले हिजो चुनावका बेला कम्युनिस्टले दिएको त्यो लोभलाग्दो आशा कुनैपनी नगरेको र आफ्ना आसेपासेले मात्रै कमाउने भाँडा बनाएकोले अब कहिल्यै नफर्किने गरि पार्टी त्यागेको बताए । काँग्रेस बाहेका अन्यले बिकास गर्न नसक्ने देखिएको पनि उनले बिश्वास व्यक्त गरे ।

रील माण्डुमा प्रकाशित सामग्रीबारे कुनै गुनासो, सूचना तथा सुझाव भए  हामीलाई  reelmanduofficial@gmail.com मा पठाउनु होला।

सेयर गर्नुहोस
 • 250
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  250
  Shares

प्रतिक्रिया दिनुहोस !